THE TRUFFLE HUNTERS

De Noord-Italianen in optima forma

Een documentaire die ons meeneemt naar het klassieke Noord-Italiaanse leven. Stug, teruggetrokken en stil, dicht bij de natuur. De bergen en het ruige weer zorgen voor een eenvoudige cultuur die doet verlangen naar eenvoud en het land.

– Klik op de afbeelding voor de trailer (2.06) –

THE TRUFFLE HUNTERS

De Noord-Italianen in optima forma

“Carlooooo, Caaaarlo!!”, roept een seniore vrouw over de heuvels van Piemonte in Italië. Ze is op zoek naar haar man – die tegen haar zin in – weer met zijn hond op zoek is naar een van de duurste ingrediënten die er bestaat: ‘De witte Alba truffel’. Het aanbod van deze truffel staat door de commercie onder druk. Honden worden vergiftigd met strychnine en de oude generatie zoekers stoppen zonder het vrijgeven van de beste vindplaatsen. Een documentaire die ons meeneemt naar het klassieke Noord-Italiaanse leven.

DOET VERLANGEN

Ik herken deze wat stugge, teruggetrokken en stille Noord-Italiaan die dicht bij de natuur leeft. De bergen en het ruige weer zorgen voor een eenvoudige cultuur dicht bij het land. Het is allemaal wat rauwer. Kijk eens naar de scène waarin Aurelio Conterno al vloekend achter zijn typemachine opschrijft waarom hij niet meer zoekt: “Cazzo”. Dit moeten zijn vrienden weten. Het is een prachtig documentaire met een fantastische soundtrack die doet verlangen naar eenvoud, de natuur, de heuvels en de bergen in het noorden van Italië.